Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2010 OHSAA Boys Baseball Tournament - Division IV, Region 16 - Springfield


Pleasant Hill District
 
       
         
  #3    RUSSIA     3      
         
  05/12 - TBA
 @ RUSSIA
Site / Contact Info
#3    RUSSIA     11    
#12    MECHANICSBURG     2        
05/10 - 5:00 PM @ TROY CHRISTIAN
Site / Contact Info
#4   TROY CHRISTIAN     1      
#4   TROY CHRISTIAN     8   District semifinal    
    05/20 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
#3    RUSSIA     4  
         
  #2    LEHMAN CATHOLIC     9      
         
  05/12 - 5:00 PM @ LEHMAN CATHOLIC
Site / Contact Info
#8   COVINGTON     1    
#7    RIVERSIDE     4        
05/10 - 5:00 PM @ RIVERSIDE
Site / Contact Info
#8   COVINGTON     13      
#8   COVINGTON     6     District Final  
      05/22 - 12:00 PM @ Newton H.S.
Site / Contact Info
 RUSSIA 7  
         
  #2    TRI-VILLAGE     6      
         
  05/12 - 5:00 PM @ TRI-VILLAGE
Site / Contact Info
#2    TRI-VILLAGE     7    
         
  #7   MISSISSINAWA VALLEY     3      
    District semifinal    
    05/19 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
#2   TRI-VILLAGE     1  
         
  #1    ARCANUM     8      
         
  05/15 - 12:00 PM @ BRADFORD
Site / Contact Info
#1   ARCANUM     3    
#5    BRADFORD     10        
05/10 - 5:00 PM @ BRADFORD
Site / Contact Info
#5   BRADFORD     0      
#8   NEWTON LOCAL     1       05/27 2:00 PM
@ Springfield H.S.
Site / Contact Info
Regional semifinal

 
RUSSIA 4

VS.

FORT LORAMIE 9

FORT LORAMIE  (1 - 0)
Regional Final

Winner Advances to State Semifinal
at 10:00 AM June 3
vs. Region 14 - Hamler Region Championship
       

Centerville District
 
         
      #1    FORT LORAMIE     8  
         
    #1    FORT LORAMIE     10 05/12 - 5:00 PM @ FORT LORAMIE
Site / Contact Info
 
        #10    CATHOLIC CENTRAL     10
      #10   CATHOLIC CENTRAL     0 05/10 - 5:00 PM @ CATHOLIC CENTRAL
Site / Contact Info
    District semifinal   #9   FAIRLAWN     6
  #1    FORT LORAMIE     8 05/20 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
   
         
      #5    HOUSTON     1  
         
    #6   JACKSON CENTER     0 05/12 - 5:00 PM @ HOUSTON
Site / Contact Info
 
        #6    JACKSON CENTER     10
      #6   JACKSON CENTER     5 05/10 - 5:00 PM @ JACKSON CENTER
Site / Contact Info
  District Final     #11   BOTKINS     2
 FORT LORAMIE 2   05/22 - 2:00 PM @ Centerville HS
Site / Contact Info
     
         
      #2    NEW MIAMI     1  
         
    #8    SOUTHEASTERN LOCAL     3 05/12 - 5:00 PM @ NEW MIAMI
Site / Contact Info
 
        #4    CINCINNATI COUNTRY DAY     1
      #8   SOUTHEASTERN LOCAL     3 05/10 - 5:00 PM @ CINCINNATI COUNTRY DAY
Site / Contact Info
    District semifinal   #8   SOUTHEASTERN LOCAL     11
  #8   SOUTHEASTERN LOCAL     0 05/19 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
   
         
      #3    CEDARVILLE     7  
         
    #3   CEDARVILLE     2 05/12 - 5:00 PM @ CEDARVILLE
Site / Contact Info
 
        #5    CINCINNATI CHRISTIAN     4
      #7   FAYETTEVILLE-PERRY     2 05/10 - 5:00 PM @ CINCINNATI CHRISTIAN
Site / Contact Info
05/27 5:00 PM
@ Springfield H.S.
Site / Contact Info
Regional semifinal
 
      #7   FAYETTEVILLE-PERRY     6


Coldwater District
 
       
         
    NEW KNOXVILLE     3      
         
  05/13 - 5:00 PM @ Minster HS
Site / Contact Info
  PARKWAY     13    
  PARKWAY     13        
05/08 - 11:00 AM @ Minster HS
Site / Contact Info
 PARKWAY     4      
 FORT RECOVERY     3   District semifinal    
    05/19 - 4:15 PM @ Coldwater H.S.
Site / Contact Info
  PARKWAY     1  
  FORT JENNINGS     2        
05/08 - 1:00 PM @ Crestview HS
Site / Contact Info
  FORT JENNINGS     2      
 OTTOVILLE     1        
  05/13 - 5:00 PM @ Crestview HS
Site / Contact Info
 FORT JENNINGS     9    
  ANTWERP     5        
05/08 - 4:00 PM @ Crestview HS
Site / Contact Info
 ANTWERP     1      
 LINCOLNVIEW     1     District Final  
      05/21 - 7:00 PM @ Coldwater H.S.
Site / Contact Info
 CONVOY CRESTVIEW 2  
         
    CRESTVIEW     10      
         
  05/14 - 5:00 PM @ Crestview HS
Site / Contact Info
  CRESTVIEW     3    
  SPENCERVILLE     3  Innings: 1        
05/08 - 10:00 AM @ Crestview HS
Site / Contact Info
 SPENCERVILLE     2      
 WAYNE TRACE     2   District semifinal    
    05/19 - 6:30 PM @ Coldwater H.S.
Site / Contact Info
 CRESTVIEW     2  
         
    MINSTER     5      
         
  05/13 - 7:30 PM @ Minster HS
Site / Contact Info
 MINSTER     0    
  MARION LOCAL     8        
05/08 - 1:30 PM @ Minster HS
Site / Contact Info
 MARION LOCAL     1      
 NEW BREMEN     3        
       

Lebanon District
 
         
      #3    NATIONAL TRAIL     11  
         
    #3    NATIONAL TRAIL     3 05/12 - 5:00 PM @ NATIONAL TRAIL
Site / Contact Info
 
         
      #9   XENIA CHRISTIAN     0  
    District semifinal    
  #4    FRANKLIN MONROE     5 TBA
 @ TBA
Site / Contact Info
   
         
      #4    FRANKLIN MONROE     10  
         
    #4   FRANKLIN MONROE     5 05/14 - 12:00 PM @ FRANKLIN MONROE
Site / Contact Info
 
         
      #6   ANSONIA     1  
  District Final      
 CIN. SEVEN HILLS 0   05/22 - 1:00 PM @ Lebanon HS
Site / Contact Info
     
         
      #6    MIDDLETOWN CHRISTIAN     6  
         
    #6    MIDDLETOWN CHRISTIAN     0 05/14 - 5:00 PM @ MIDDLETOWN CHRISTIAN
Site / Contact Info
 
         
      #11   GEORGETOWN     2  
    District semifinal    
  #1   SEVEN HILLS     6 05/19 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
   
         
      #1    SEVEN HILLS     4  
         
    #1   SEVEN HILLS     6 05/12 - 5:00 PM @ SEVEN HILLS
Site / Contact Info
 
        #9    LOCKLAND     3
      #9   LOCKLAND     2 05/10 - 5:00 PM @ LOCKLAND
Site / Contact Info
        #10   ST BERNARD-ELMWOOD PLACE     1