Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2010 OHSAA Girls Fast-Pitch Softball Tournament - Division IV, Region 13 - Kent


Cortland District
 
       
  LORDSTOWN     9        
05/11 - 5:00 PM @ LORDSTOWN
Site / Contact Info
  LORDSTOWN     8      
 LOWELLVILLE     2        
  05/12 - 4:30 PM @ TBA
Site / Contact Info
  LORDSTOWN     0    
  JACKSON-MILTON     10        
05/11 - 5:00 PM @ JACKSON-MILTON
Site / Contact Info
 JACKSON-MILTON     1      
 YOUNGSTOWN CHRISTIAN SCHOOL     0   District semifinal    
    05/19 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
  COLUMBIANA     1  Innings: 3  
  COLUMBIANA     3        
05/13 - 3:30 PM @ COLUMBIANA
Site / Contact Info
  COLUMBIANA     7      
 CRESTVIEW     1        
  05/14 - 4:30 PM @ TBA
Site / Contact Info
 COLUMBIANA     2    
  SOUTHERN     10        
05/13 - 4:30 PM @ SOUTHERN
Site / Contact Info
 SOUTHERN     0      
 WELLSVILLE     9     District Final  
      05/21 - 5:00 PM @ Lakeview HS
Site / Contact Info
 EAST CANTON 1   (23 - 3)  (Rank 6) 
         
    WESTERN RESERVE     8      
         
  05/19 - 4:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
  WESTERN RESERVE     0    
  MC DONALD     4        
05/15 - 5:00 PM @ MC DONALD
Site / Contact Info
 JOHN F KENNEDY     1      
 JOHN F KENNEDY     6   District semifinal    
    05/20 - 5:00 PM @ Lakeview HS
Site / Contact Info
 EAST CANTON     3  
         
    EAST CANTON     8      
         
  05/15 - 1:00 PM @ EAST CANTON
Site / Contact Info
 EAST CANTON     2    
  LEETONIA     3        
05/14 - 4:30 PM @ MC KINLEY
Site / Contact Info
 MC KINLEY     0      
 MC KINLEY     6       05/26 5:00 PM
@ Kent State University
Site / Contact Info
Regional semifinal

 
EAST CANTON   (24 - 3)  (Rank 6) 3

VS.

MOGADORE   (18 - 7) 0

EAST CANTON  (25 - 3)  (Rank 6)
Regional Final

Winner Advances to State Semifinal
at 3:00 PM June 4
vs. Region 16 - Tipp City Region Championship
       

Shelby District
 
         
        CRESTLINE     11  
         
      CRESTLINE     9 05/15 - 11:00 AM @ Crestline High School
Site / Contact Info
 
          MANSFIELD CHRISTIAN     13
       MANSFIELD CHRISTIAN     1 05/08 - 10:00 AM @ Crestline High School
Site / Contact Info
    District semifinal    ST PETER'S     6
    CRESTLINE     0 05/18 - 5:00 PM @ Shelby HS
Site / Contact Info
   
         
        SOUTH CENTRAL     4  
         
     ST MARY CENTRAL CATHOLIC     1 05/15 - 1:00 PM @ Plymouth High School
Site / Contact Info
 
          ST MARY CENTRAL CATHOLIC     7
       ST MARY CENTRAL CATHOLIC     11 05/08 - 1:00 PM @ Plymouth High School
Site / Contact Info
  District Final      ST PAUL     0
 N. ROBINSON COL. CRAWFORD 4   05/21 - 5:00 PM @ Shelby HS
Site / Contact Info
     
         
        BUCKEYE CENTRAL     10  
         
      BUCKEYE CENTRAL     2 05/15 - 11:00 AM @ Plymouth High School
Site / Contact Info
 
          PLYMOUTH     10
       PLYMOUTH     0 05/08 - 11:00 AM @ Plymouth High School
Site / Contact Info
    District semifinal    MONROEVILLE     1
   COLONEL CRAWFORD     1 05/19 - 5:00 PM @ Shelby HS
Site / Contact Info
   
         
        COLONEL CRAWFORD     8  
         
     COLONEL CRAWFORD     7 05/13 - 5:00 PM @ Crestline High School
Site / Contact Info
 
          LUCAS     2
       WYNFORD     0 05/08 - 12:00 PM @ Crestline High School
Site / Contact Info
05/27 5:00 PM
@ Kent State University
Site / Contact Info
Regional semifinal
 
       WYNFORD     14


Mentor District
 
       
         
    KIRTLAND     15      
         
  05/14 - 4:30 PM @ KIRTLAND
Site / Contact Info
  KIRTLAND     0    
  FAIRPORT HARDING     6        
05/11 - 4:30 PM @ FAIRPORT HARDING
Site / Contact Info
 FAIRPORT HARDING     5      
 CORNERSTONE CHRISTIAN     5   District semifinal    
    05/19 - 4:30 PM @ Mentor HS
Site / Contact Info
  MATHEWS     4  
         
    MATHEWS     6      
         
  05/12 - 1:00 PM @ MATHEWS JR/SR HIGH
Site / Contact Info
 MATHEWS     3    
  MAPLEWOOD     10        
05/11 - 4:30 PM @ MAPLEWOOD
Site / Contact Info
 MAPLEWOOD     1      
 BLOOMFIELD     0     District Final  
      05/20 - 4:30 PM @ Mentor HS
Site / Contact Info
 VIENNA MATHEWS 0  
         
    NEWBURY     7      
         
  05/17 - 4:30 PM @ NEWBURY
Site / Contact Info
  NEWBURY     5    
  LEDGEMONT     20        
05/11 - 4:30 PM @ LEDGEMONT
Site / Contact Info
 LEDGEMONT     3      
 STS JOHN & PAUL     0   District semifinal    
    05/19 - 4:30 PM @ Mentor HS
Site / Contact Info
 BRISTOL     0  
         
    CHALKER     3      
         
  TBA
 @ BRISTOL
Site / Contact Info
 BRISTOL     8    
  BRISTOL     5        
05/14 - 4:30 PM @ BRISTOL
Site / Contact Info
 BRISTOL     6      
 WINDHAM     4        
       

Ashland District
 
         
        TRINITY     14  
         
      TRINITY     2 05/17 - 4:30 PM @ TRINITY HS
Site / Contact Info
 
          OPEN DOOR CHRISTIAN     12
       OPEN DOOR CHRISTIAN     2 05/13 - 4:30 PM @ OPEN DOOR CHRISTIAN
Site / Contact Info
    District semifinal    LAKE RIDGE ACADEMY     8
    MOGADORE     4 05/19 - 5:00 PM @ Brookside Park
Site / Contact Info
   
         
        CENTRAL CHRISTIAN     0  
         
     MOGADORE     3 05/14 - 4:30 PM @ CENTRAL CHRISTIAN
Site / Contact Info
 
          MOGADORE     8
       MOGADORE     5 05/13 - 4:30 PM @ MOGADORE
Site / Contact Info
  District Final      LAKE CENTER CHRISTIAN SCHOOL     0
 MOGADORE 9   (17 - 7)  05/20 - 6:00 PM @ Brookside Park
Site / Contact Info
     
         
        ST PETER CHANEL     4  
         
      ST PETER CHANEL     3 05/12 - 4:30 PM @ St Peter Chanel (School Closed 2013)
Site / Contact Info
 
         
       CUYAHOGA HEIGHTS     0  
    District semifinal    
   ST PETER CHANEL     0 05/19 - 7:00 PM @ Brookside Park
Site / Contact Info
   
         
        OUR LADY OF THE ELMS     1  
         
     DALTON     2 05/15 - 10:00 AM @ OUR LADY OF THE ELMS
Site / Contact Info
 
          DALTON     8
       DALTON     3 05/13 - 4:30 PM @ DALTON
Site / Contact Info
         KINGSWAY CHRISTIAN SCHOOL     2