Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2010 OHSAA Girls Soccer Tournament - Division II, Region 8


Monroe 2 District
 
       
#2    LEHMAN CATHOLIC     10        
10/20 - 7:00 PM @ LEHMAN CATHOLIC
Site / Contact Info
#2    LEHMAN CATHOLIC     6      
 TRIAD     0        
  10/23 - 4:00 PM @ LEHMAN CATHOLIC
Site / Contact Info
#2    LEHMAN CATHOLIC     4    
  ANNA     7        
10/20 - 7:00 PM @ ANNA
Site / Contact Info
 ANNA     0      
 BENJAMIN LOGAN     0   District semifinal    
    10/26 - 7:30 PM @ Tecumseh High School
Site / Contact Info
#2    LEHMAN CATHOLIC     1  
#3    KENTON RIDGE     2        
10/20 - 7:00 PM @ KENTON RIDGE
Site / Contact Info
#3    KENTON RIDGE     2      
 INDIAN LAKE     0        
  10/23 - 2:00 PM @ KENTON RIDGE
Site / Contact Info
#3   KENTON RIDGE     0    
  NEWTON LOCAL     1  OTs: 1        
10/20 - 7:00 PM @ NEWTON LOCAL
Site / Contact Info
 NEWTON LOCAL     0      
 MILTON-UNION     0     District Final  
      10/30 - 7:30 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
 CIN. ACHBSHP. McNICHOLAS 1  
#3    SUMMIT COUNTRY DAY     10        
10/20 - 7:00 PM @ ST BERNARD-ELMWOOD PLACE
Site / Contact Info
#3    SUMMIT COUNTRY DAY     7      
 ST BERNARD-ELMWOOD PLACE     0        
  10/23 - TBA
 @ TBA
Site / Contact Info
#3    SUMMIT COUNTRY DAY     0    
  NEW RICHMOND     0  OTs: 1        
10/20 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 CINCINNATI CHRISTIAN     0      
 CINCINNATI CHRISTIAN     1   District semifinal    
    10/26 - 7:00 PM @ Mariemont HS
Site / Contact Info
#5   ARCHBISHOP McNICHOLAS     5  
  CLINTON-MASSIE     3        
10/19 - 6:00 PM @ CLINTON-MASSIE
Site / Contact Info
  CLINTON-MASSIE     0      
 BATAVIA     2        
  10/23 - TBA
 @ TBA
Site / Contact Info
#5   ARCHBISHOP McNICHOLAS     1    
  WILLIAMSBURG     0        
10/20 - 7:00 PM @ ARCHBISHOP McNICHOLAS
Site / Contact Info
#5   ARCHBISHOP McNICHOLAS     3      
#5   ARCHBISHOP McNICHOLAS     7       11/03 7:00 PM
@ Centerville Stadium
Site / Contact Info
Regional semifinal

 
CIN. ACHBSHP. McNICHOLAS 0

VS.

CIN. INDIAN HILL 1

CIN. INDIAN HILL  (1 - 0)
Regional Final

Winner Advances to State Semifinal
at 7:00 PM November 10
vs. Region 7 Region Championship
       

Monroe 1 District
 
         
      #1    GREENON     3  
         
    #1    GREENON     4 10/23 - 7:00 PM @ GREENON
Site / Contact Info
 
          BETHEL     3
       BETHEL     2 10/19 - 7:00 PM @ BETHEL
Site / Contact Info
    District semifinal    BOTKINS     2
  #1    GREENON     0 10/26 - 5:30 PM @ Tecumseh High School
Site / Contact Info
   
        #4    MIAMI EAST     3
      #4    MIAMI EAST     2 10/19 - 7:00 PM @ MIAMI EAST
Site / Contact Info
         TROY CHRISTIAN     0
    #4   MIAMI EAST     0 10/23 - 7:00 PM @ MIAMI EAST
Site / Contact Info
 
          WEST LIBERTY-SALEM     0  OTs: 1
       URBANA     0 10/19 - 7:00 PM @ WEST LIBERTY-SALEM
Site / Contact Info
  District Final      URBANA     1
 CIN. INDIAN HILL 1   10/30 - 5:30 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
     
         
      #2    INDIAN HILL     8  
         
    #2    INDIAN HILL     4 10/23 - TBA
 @ TBA
Site / Contact Info
 
          READING     0
       RIPLEY-UNION-LEWIS-HUNTINGTON     0 10/19 - 7:00 PM @ READING
Site / Contact Info
    District semifinal    RIPLEY-UNION-LEWIS-HUNTINGTON     3
  #2   INDIAN HILL     2 10/26 - TBA
 @ Madeira High School
Site / Contact Info
   
          CLERMONT NORTHEASTERN     3
        FAYETTEVILLE-PERRY     0 10/19 - 7:00 PM @ CLERMONT NORTHEASTERN
Site / Contact Info
         FAYETTEVILLE-PERRY     5
     FINNEYTOWN     0 10/23 - TBA
 @ TBA
Site / Contact Info
 
          BETHEL-TATE     0
       FINNEYTOWN     1 10/19 - 7:00 PM @ FINNEYTOWN
Site / Contact Info
11/03 7:00 PM
@ Lakota West HS
Site / Contact Info
Regional semifinal
 
       FINNEYTOWN     3


Bellbrook 1 District
 
       
         
  #1    BISHOP FENWICK     8      
         
  10/23 - 3:00 PM @ BISHOP FENWICK
Site / Contact Info
#1    BISHOP FENWICK     3    
  DIXIE     4        
10/19 - 7:00 PM @ DIXIE
Site / Contact Info
 DIXIE     0      
 MIDDLETOWN CHRISTIAN     2   District semifinal    
    10/26 - 6:15 PM @ Springboro HS
Site / Contact Info
#1    BISHOP FENWICK     2  
  VALLEY VIEW     6        
10/19 - 7:00 PM @ VALLEY VIEW
Site / Contact Info
  VALLEY VIEW     1  OTs: 2      
 DAYTON CHRISTIAN     1        
  10/23 - 7:00 PM @ MADISON SENIOR
Site / Contact Info
 VALLEY VIEW     0    
  EATON     0        
10/19 - 7:00 PM @ MADISON SENIOR
Site / Contact Info
 MADISON SENIOR     0      
 MADISON SENIOR     6     District Final  
      10/30 - TBA
 @ Bellbrook HS
Site / Contact Info
 CIN. WYOMING 0  
#4    WYOMING     7        
10/20 - 7:00 PM @ WYOMING
Site / Contact Info
#4    WYOMING     3  OTs: 1      
 GOSHEN     0        
  10/23 - TBA
 @ TBA
Site / Contact Info
#4    WYOMING     3    
#7    CINCINNATI COUNTRY DAY     7        
10/19 - 5:00 PM @ CINCINNATI COUNTRY DAY
Site / Contact Info
#7   CINCINNATI COUNTRY DAY     2      
 GEORGETOWN     0   District semifinal    
    10/26 - 7:00 PM @ Cincinnati Hills Christian Academy
Site / Contact Info
#4   WYOMING     3  
#6    MARIEMONT     6        
10/20 - 7:00 PM @ MARIEMONT
Site / Contact Info
#6    MARIEMONT     3      
 FELICITY-FRANKLIN     0        
  10/23 - TBA
 @ TBA
Site / Contact Info
#6   MARIEMONT     2    
#8    BLANCHESTER     0        
10/20 - 7:00 PM @ BLANCHESTER
Site / Contact Info
 SEVEN HILLS     0      
 SEVEN HILLS     2        
       

Bellbrook 2 District
 
         
      #2    ARCHBISHOP ALTER     5  
         
    #2    ARCHBISHOP ALTER     0 10/23 - 5:00 PM @ ARCHBISHOP ALTER
Site / Contact Info
 
          OAKWOOD     2
       OAKWOOD     0 10/20 - 7:00 PM @ OAKWOOD
Site / Contact Info
    District semifinal    MIAMI VALLEY SCHOOL     1
  #3    BADIN     1 10/26 - 7:45 PM @ Springboro HS
Site / Contact Info
   
        #4    MONROE     4
      #4    MONROE     0 10/20 - 7:00 PM @ MONROE
Site / Contact Info
         CARLISLE     1
    #3   BADIN     1 10/23 - TBA
 @ TBA
Site / Contact Info
 
          NORTHRIDGE     0
      #3   BADIN     4 10/20 - TBA
 @ BADIN
Site / Contact Info
  District Final     #3   BADIN     10
 HAMILTON BADIN 0   10/30 - 7:30 PM @ Bellbrook HS
Site / Contact Info
     
        #1    WAYNESVILLE     7
      #1    WAYNESVILLE     2 10/20 - 7:00 PM @ WAYNESVILLE
Site / Contact Info
         TRI-COUNTY NORTH     0
    #1    WAYNESVILLE     1 10/23 - 7:00 PM @ WAYNESVILLE
Site / Contact Info
 
          XENIA CHRISTIAN     2
       XENIA CHRISTIAN     0 10/20 - 7:00 PM @ LEGACY CHRISTIAN
Site / Contact Info
    District semifinal    SOUTHEASTERN LOCAL     1
  #3   GREENEVIEW     0 10/26 - 7:30 PM @ Valley View High School
Site / Contact Info
   
        #3    GREENEVIEW     9
      #3    GREENEVIEW     4 10/20 - 7:00 PM @ GREENEVIEW
Site / Contact Info
         NATIONAL TRAIL     0
    #3   GREENEVIEW     2 10/23 - 7:00 PM @ GREENEVIEW
Site / Contact Info
 
          NORTHEASTERN     7
       NORTHEASTERN     0 10/20 - 7:00 PM @ NORTHEASTERN
Site / Contact Info
         MECHANICSBURG     1