Jefferson District |
|
|
|
|
|
|
#1 LAKE CATHOLIC 8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 LAKE CATHOLIC 9 |
|
|
#8 JEFFERSON AREA 2 |
|
|
|
|
#8 JEFFERSON AREA 0 |
|
|
|
#9 WEST GEAUGA 0 |
|
District semifinal |
|
|
|
#1 LAKE CATHOLIC 2 |
|
|
|
|
|
|
|
#4 GENEVA 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 GENEVA 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#5 UNIVERSITY SCHOOL 2 |
|
|
|
|
|
|
District Final |
|
|
CHARDON NOTRE DAME-CATH. LATIN 1 (19 - 8) |
|
|
|
|
|
|
#2 NOTRE DAME-CATHEDRAL LATIN 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 NOTRE DAME-CATHEDRAL LATIN 9 |
|
|
#7 PERRY 14 Innings: 5 |
|
|
|
|
#7 PERRY 1 |
|
|
|
#10 CONNEAUT 2 |
|
District semifinal |
|
|
|
#2 NOTRE DAME-CATHEDRAL LATIN 11 |
|
|
|
|
|
|
|
#3 LAKEVIEW 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 LAKEVIEW 0 |
|
|
#6 EDGEWOOD 5 |
|
|
|
|
#6 EDGEWOOD 0 |
|
|
|
#11 HARVEY 3 |
|
|
|
05/26 2:00 PM @ The Ball Park at Hudson Site / Contact Info Regional semifinal |
|
TALLMADGE (22 - 6) 3
VS.
CANFIELD (18 - 6) 2
TALLMADGE (23 - 6)
Regional Final
Winner Advances to State Semifinal at 7:00 PM June 1 vs. Region 6 - Bowling Green Region Championship
|
Euclid District |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 CHAGRIN FALLS 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 CHAGRIN FALLS 10 |
|
|
|
|
#8 BENEDICTINE 3 |
|
|
|
#8 BENEDICTINE 3 |
|
|
District semifinal |
|
#9 REVERE 2 |
|
#1 CHAGRIN FALLS 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 RAVENNA 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 RAVENNA 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#5 ORANGE 0 |
|
|
District Final |
|
|
|
CHAGRIN FALLS 0 (24 - 5) (Rank 9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 CUYAHOGA VALLEY CHRISTIAN ACADEMY 11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 CUYAHOGA VALLEY CHRISTIAN ACADEMY 1 |
|
|
|
|
#7 CRESTWOOD 24 Innings: 5 |
|
|
|
#7 CRESTWOOD 4 |
|
|
District semifinal |
|
#10 SHAW 0 |
|
#2 CUYAHOGA VALLEY CHRISTIAN ACADEMY 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 WOODRIDGE 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 WOODRIDGE 0 |
|
|
|
|
#6 STREETSBORO 9 |
|
|
|
#6 STREETSBORO 1 |
05/26 5:00 PM @ The Ball Park at Hudson Site / Contact Info Regional semifinal |
|
|
|
#11 CLEVELAND CENTRAL CATHOLIC 0 |
|
Akron District |
|
|
|
|
|
|
#1 FIELD 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 FIELD 5 Innings: 9 |
|
|
#8 EAST 4 |
|
|
|
|
#9 COVENTRY 6 |
|
|
|
#9 COVENTRY 10 |
|
District semifinal |
|
|
|
#5 NORTHWEST 4 Innings: 5 |
|
|
|
|
|
|
|
#4 NORTON 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#5 NORTHWEST 8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#5 NORTHWEST 4 |
|
|
|
|
|
|
District Final |
|
|
TALLMADGE 3 (21 - 6) |
|
|
|
|
|
|
#2 TALLMADGE 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 TALLMADGE 6 |
|
|
#7 CANTON SOUTH 10 Innings: 5 |
|
|
|
|
#7 CANTON SOUTH 2 |
|
|
|
#10 KENMORE 0 |
|
District semifinal |
|
|
|
#2 TALLMADGE 14 |
|
|
|
|
|
|
|
#3 ST VINCENT-ST MARY 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#6 SPRINGFIELD 2 |
|
|
#6 SPRINGFIELD 16 Innings: 5 |
|
|
|
|
#6 SPRINGFIELD 3 |
|
|
|
#11 BUCHTEL 1 |
|
|
|
|
|
Struthers District |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 NILES MC KINLEY 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 NILES MC KINLEY 3 |
|
|
|
|
#8 SOUTHEAST 8 |
|
|
|
#8 SOUTHEAST 0 |
|
|
District semifinal |
|
#9 GIRARD 3 |
|
#1 NILES MC KINLEY 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 WEST BRANCH 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 WEST BRANCH 0 |
|
|
|
|
#5 HUBBARD 3 |
|
|
|
#5 HUBBARD 1 |
|
District Final |
|
|
#12 STRUTHERS 2 |
CANFIELD 2 (17 - 6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 CANFIELD 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 CANFIELD 2 |
|
|
|
|
#7 ALLIANCE 1 |
|
|
|
#10 SALEM 1 |
|
|
District semifinal |
|
#10 SALEM 5 |
|
#2 CANFIELD 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 POLAND SEMINARY 10 Innings: 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 POLAND SEMINARY 0 |
|
|
|
|
#6 MARLINGTON 3 Innings: 9 |
|
|
|
#11 URSULINE 0 |
|
|
|
|
#11 URSULINE 6 |
|