Central 1 District |
|
|
|
|
|
|
#2 EAST KNOX 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#9 JOHNSTOWN-MONROE 0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#9 JOHNSTOWN-MONROE 2 |
|
|
|
|
|
District semifinal |
|
|
|
#12 COLUMBUS ACADEMY 3 |
|
|
|
|
|
|
|
#5 FAIRBANKS 0 Innings: 6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#12 COLUMBUS ACADEMY 4 |
|
|
#12 COLUMBUS ACADEMY 8 Innings: 8 |
|
|
|
|
#12 COLUMBUS ACADEMY 11 |
|
|
|
#15 UTICA 7 |
|
|
District Final |
|
|
COLUMBUS ACADEMY 4 (18 - 13) |
|
|
|
|
|
|
#6 NORTH UNION 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#8 NEWARK CATHOLIC 5 Innings: 9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#8 NEWARK CATHOLIC 13 |
|
|
|
|
|
District semifinal |
|
|
|
#4 NORTHRIDGE 2 |
|
|
|
|
|
|
|
#4 NORTHRIDGE 6 Innings: 10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 NORTHRIDGE 6 |
|
|
#14 WORTHINGTON CHRISTIAN 6 |
|
|
|
|
#14 WORTHINGTON CHRISTIAN 5 |
|
|
|
#16 LIBERTY UNION 5 |
|
|
|
05/24 5:00 PM @ Elida MS - Ed Sandy Field Site / Contact Info Regional semifinal |
|
COLUMBUS ACADEMY (19 - 13) 2
VS.
COLDWATER (24 - 6) (Rank 6) 7
COLDWATER (25 - 6) (Rank 6)
Regional Final
Winner Advances to State Semifinal at 4:00 PM May 31 vs. Region 11 - Columbus/Chillicothe Region Championship
|
Elida District |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 COLDWATER 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 COLDWATER 10 |
|
|
|
|
#10 PAULDING 8 |
|
|
|
#10 PAULDING 1 |
|
|
District semifinal |
|
#11 BLUFFTON 5 |
|
#1 COLDWATER 8 |
|
|
|
|
#4 VAN BUREN 8 |
|
|
|
#4 VAN BUREN 10 |
|
|
|
|
#8 ELMWOOD 1 |
|
|
#4 VAN BUREN 2 |
|
|
|
|
#5 UPPER SANDUSKY 8 |
|
|
|
#5 UPPER SANDUSKY 0 |
|
District Final |
|
|
#7 SPENCERVILLE 0 |
COLDWATER 2 (23 - 6) (Rank 6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 FORT RECOVERY 10 Innings: 6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 FORT RECOVERY 1 |
|
|
|
|
#12 ADA 0 |
|
|
|
#13 FOSTORIA 0 |
|
|
District semifinal |
|
#13 FOSTORIA 6 |
|
#2 FORT RECOVERY 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 OTTAWA-GLANDORF 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 OTTAWA-GLANDORF 0 |
|
|
|
|
#6 LIBERTY-BENTON 0 |
|
|
|
#9 LAKOTA 0 |
05/24 2:00 PM @ Elida MS - Ed Sandy Field Site / Contact Info Regional semifinal |
|
|
|
#9 LAKOTA 3 |
|
Defiance District |
|
|
|
|
|
|
#2 EASTWOOD 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 EASTWOOD 1 |
|
|
#9 DELTA 11 Innings: 5 |
|
|
|
|
#9 DELTA 0 |
|
|
|
#13 NORTHWOOD 1 |
|
District semifinal |
|
|
#2 EASTWOOD 1 |
|
#5 TINORA 12 Innings: 5 |
|
|
|
|
#5 TINORA 3 Innings: 8 |
|
|
|
#8 LIBERTY CENTER 2 |
|
|
|
|
#6 SWANTON 0 |
|
|
#10 ROSSFORD 0 Innings: 5 |
|
|
|
|
#6 SWANTON 4 |
|
|
|
#6 SWANTON 10 |
|
|
District Final |
|
|
ARCHBOLD 3 (24 - 5) (Rank 4) |
|
|
|
|
|
|
#1 ARCHBOLD 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 ARCHBOLD 3 |
|
|
#14 EVERGREEN 1 |
|
|
|
|
#7 LAKE 0 |
|
|
|
#7 LAKE 6 |
|
District semifinal |
|
|
#1 ARCHBOLD 2 |
|
#4 OTSEGO 7 |
|
|
|
|
#4 OTSEGO 2 |
|
|
|
#11 CARDINAL STRITCH CATHOLIC 5 |
|
|
|
|
#3 GENOA AREA 2 |
|
|
#12 FAIRVIEW 4 |
|
|
|
|
#3 GENOA AREA 3 |
|
|
|
#3 GENOA AREA 6 |
|
|
|
|
|
Shelby District |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 GALION 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 GALION 5 |
|
|
|
|
#8 MARGARETTA 5 |
|
|
|
#8 MARGARETTA 0 |
|
|
District semifinal |
|
#9 BUCYRUS 2 |
|
#10 WYNFORD 0 |
|
|
|
|
#4 GIBSONBURG 11 Innings: 5 |
|
|
|
#4 GIBSONBURG 0 |
|
|
|
|
#12 WESTERN RESERVE 1 |
|
|
#10 WYNFORD 6 |
|
|
|
|
#7 WOODMORE 1 |
|
|
|
#10 WYNFORD 8 |
|
District Final |
|
|
#10 WYNFORD 2 |
MILAN EDISON 1 (15 - 9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 518-EDISON 11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 EDISON 5 |
|
|
|
|
#11 HURON 12 |
|
|
|
#11 HURON 3 |
|
|
District semifinal |
|
#6 NEW LONDON 6 |
|
#2 EDISON 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 OAK HARBOR 8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 OAK HARBOR 0 |
|
|
|
|
#5 CRESTVIEW 12 Innings: 5 |
|
|
|
#5 CRESTVIEW 6 |
|
|
|
|
#13 WILLARD 2 |
|