Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2009 OHSAA Boys Soccer Tournament - Division III, Region 12


Springboro 2 District
 
       
         
    CINCINNATI HILLS CHRISTIAN ACADEMY     2      
         
  10/24 - 3:00 PM @ CINCINNATI HILLS CHRISTIAN ACADEMY
Site / Contact Info
  CINCINNATI HILLS CHRISTIAN ACADEMY     1    
         
   WAYNESVILLE     1      
    District semifinal    
    10/27 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
  READING     1  
         
    BADIN     1      
         
  10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 READING     3    
  READING     6        
10/20 - 7:00 PM @ READING
Site / Contact Info
 READING     4      
 DEER PARK     0     District Final  
      10/31 - 7:30 PM @ Springboro HS
Site / Contact Info
 READING 1  
         
    BETHEL     8      
         
  10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
  BETHEL     3    
  NEWTON LOCAL     2  OTs: 2        
10/20 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 NEWTON LOCAL     0      
 TROY CHRISTIAN     1   District semifinal    
    10/27 - 5:30 PM @ TBA
Site / Contact Info
 BETHEL     0  
         
    LEHMAN CATHOLIC     3      
         
  10/24 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 LEHMAN CATHOLIC     2    
  EMMANUEL CHRISTIAN ACADEMY     1        
10/20 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 BOTKINS     1      
 BOTKINS     8       11/03 7:00 PM
@ Hamilton HS
Site / Contact Info
Regional semifinal

 
SPRING. CATHOLIC CENTRAL 0

VS.

CIN. SEVEN HILLS 3

CIN. SEVEN HILLS  (1 - 0)
Regional Final

Winner Advances to State Semifinal
at 7:00 PM November 10
vs. Region 11 Region Championship
       

Winton Woods 1 District
 
         
        MADEIRA     5  
         
      MADEIRA     0 10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 
         
       MADISON SENIOR     0  
    District semifinal    
    SEVEN HILLS     3 10/27 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
   
         
        SEVEN HILLS     4  
         
     SEVEN HILLS     1 10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 
          BLANCHESTER     1
       CINCINNATI CHRISTIAN     0 10/20 - 7:00 PM @ CINCINNATI CHRISTIAN
Site / Contact Info
  District Final      CINCINNATI CHRISTIAN     2
 CIN. SEVEN HILLS 2   10/31 - 5:00 PM @ Winton Woods High School
Site / Contact Info
     
         
        TWIN VALLEY SOUTH     0  
         
      GREENEVIEW     0 10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 
          GREENEVIEW     4
       GREENEVIEW     3 10/20 - 12:00 AM @ GREENEVIEW
Site / Contact Info
    District semifinal    SOUTHEASTERN LOCAL     0
   YELLOW SPRINGS     1 10/27 - 7:30 PM @ TBA
Site / Contact Info
   
         
        STIVERS SCHOOL FOR THE ARTS     1  
         
     YELLOW SPRINGS     4 10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 
          YELLOW SPRINGS     6
       YELLOW SPRINGS     6 10/20 - 7:00 PM @ YELLOW SPRINGS
Site / Contact Info
11/03 7:00 PM
@ Princeton High School
Site / Contact Info
Regional semifinal
 
       TRI-COUNTY NORTH     1


Springboro 1 District
 
       
         
    MIAMI VALLEY SCHOOL     5      
         
  10/24 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
  MIAMI VALLEY SCHOOL     4    
  XENIA CHRISTIAN     3        
10/20 - 7:00 PM @ LEGACY CHRISTIAN
Site / Contact Info
 XENIA CHRISTIAN     0      
 PREBLE SHAWNEE     1   District semifinal    
    10/27 - 5:30 PM @ TBA
Site / Contact Info
  MIAMI VALLEY SCHOOL     1  
         
    DIXIE     0  OTs: 2      
         
  10/24 - 1:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 BROOKVILLE     1    
  BROOKVILLE     7        
10/20 - 7:00 PM @ BROOKVILLE
Site / Contact Info
 BROOKVILLE     1      
 NATIONAL TRAIL     0     District Final  
      10/31 - 5:00 PM @ Springboro HS
Site / Contact Info
 SPRING. CATHOLIC CENTRAL 2  
         
    MIAMI EAST     0      
         
  10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
  CATHOLIC CENTRAL     4    
  CATHOLIC CENTRAL     11        
10/20 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 CATHOLIC CENTRAL     11      
 FAIRLAWN     1   District semifinal    
    10/27 - 7:30 PM @ TBA
Site / Contact Info
 CATHOLIC CENTRAL     2  
         
    FRANKLIN MONROE     2  OTs: 2      
         
  10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 WEST LIBERTY-SALEM     0    
  WEST LIBERTY-SALEM     5        
10/20 - 7:00 PM @ WEST LIBERTY-SALEM
Site / Contact Info
 WEST LIBERTY-SALEM     3      
 TRI-VILLAGE     1        
       

Winton Woods 2 District
 
         
        RIPLEY-UNION-LEWIS-HUNTINGTON     0  
         
      SUMMIT COUNTRY DAY     6 10/24 - 1:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 
          SUMMIT COUNTRY DAY     12
       SUMMIT COUNTRY DAY     5 10/20 - 7:00 PM @ SUMMIT COUNTRY DAY
Site / Contact Info
    District semifinal    GEORGETOWN     0
    SUMMIT COUNTRY DAY     3 10/27 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
   
         
        ST BERNARD-ELMWOOD PLACE     1  
         
     FAYETTEVILLE-PERRY     0 10/24 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 
          PURCELL MARIAN     0
       FAYETTEVILLE-PERRY     3 10/20 - 7:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
  District Final      FAYETTEVILLE-PERRY     1
 CIN. SUMMIT COUNTRY DAY 1   10/31 - 7:30 PM @ Winton Woods High School
Site / Contact Info
     
         
        DAYTON CHRISTIAN     9  
         
      DAYTON CHRISTIAN     4 10/24 - 5:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 
         
       FELICITY-FRANKLIN     0  
    District semifinal    
   DAYTON CHRISTIAN     0 10/27 - 7:30 PM @ TBA
Site / Contact Info
   
         
        MARIEMONT     0  
         
     CINCINNATI COUNTRY DAY     0 10/24 - 1:00 PM @ TBA
Site / Contact Info
 
          CINCINNATI COUNTRY DAY     1
       CINCINNATI COUNTRY DAY     1 10/20 - 5:00 PM @ CINCINNATI COUNTRY DAY
Site / Contact Info
         CLARK MONTESSORI     0