Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2013 OHSAA Boys Ice Hockey Tournament - Division I, State Championship
           
 

Kent District
 
       
  #1    SHAKER HEIGHTS     10        
           
  02/15 - 8:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#1    SHAKER HEIGHTS     8      
  NOTRE DAME-CATHEDRAL LATIN     8          
02/12 - 6:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
 NOTRE DAME-CATHEDRAL LATIN     1        
 WEST GEAUGA     4          
    02/22 - 6:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#1    SHAKER HEIGHTS     5    
           
  #8    MENTOR     7        
           
  02/16 - 1:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#8   MENTOR     1      
#7    ORANGE     10          
02/12 - 8:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#7   ORANGE     1        
 CANFIELD     0          
      02/25 - 7:30 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#1    SHAKER HEIGHTS     2  OTs: 2  
           
  #4    WALSH JESUIT     6        
           
  02/16 - 3:15 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#4    WALSH JESUIT     9      
  CHAGRIN FALLS     5          
02/13 - 6:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
 CHAGRIN FALLS     0        
 CLEVELAND HEIGHTS     4          
    02/22 - 8:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#4   WALSH JESUIT     3    
           
  #6    HUDSON     2        
           
  02/16 - 5:30 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
 CUYAHOGA VALLEY CHRISTIAN ACADEMY     3      
  CUYAHOGA VALLEY CHRISTIAN ACADEMY     8          
02/13 - 8:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
 CUYAHOGA VALLEY CHRISTIAN ACADEMY     5        
 TWINSBURG     0          
        03/01 - 7:30 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
 SHAKER HEIGHTS 4  
           
  #2    UNIVERSITY SCHOOL     10        
           
  02/17 - 1:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#2    UNIVERSITY SCHOOL     5      
  AURORA     1          
02/14 - 6:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
 HOOVER     0        
 HOOVER     6          
    02/23 - 5:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#2    UNIVERSITY SCHOOL     3  OTs: 1    
           
    MAYFIELD     1        
           
  02/17 - 3:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#9   ROOSEVELT     2      
#9    ROOSEVELT     1          
02/14 - 8:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#9   ROOSEVELT     4        
#10   KENSTON     0          
      02/26 - 7:30 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#2   UNIVERSITY SCHOOL     1  
           
  #3    LAKE CATHOLIC     14        
           
  02/17 - 5:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#3    LAKE CATHOLIC     0      
           
   NORDONIA     0        
           
    02/23 - 7:30 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#5   GILMOUR ACADEMY     2    
           
  #5    GILMOUR ACADEMY     6        
           
  02/17 - 7:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
#5   GILMOUR ACADEMY     2      
  SOLON     11          
02/15 - 6:00 PM @ Kent State Ice Arena
Site / Contact Info
 SOLON     1        
 BRUSH     1         03/08 1:00 PM
@ Nationwide Arena
Site / Contact Info

 
SHAKER HEIGHTS 3

VS.

SYLVANIA NORTHVIEW 1

SHAKER HEIGHTS  (1 - 0)
State Final

           
         

Columbus District
 
        #1    OLENTANGY LIBERTY     10  
           
      #1    OLENTANGY LIBERTY     4 02/16 - 5:30 PM @ Chiller North
Site / Contact Info
 
           
         BEAVERCREEK     0  
           
    #1    OLENTANGY LIBERTY     3 02/23 - 1:30 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
   
           
        #9    ST XAVIER     0  
           
      #8   UPPER ARLINGTON     0 02/16 - 6:00 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
 
          #8    UPPER ARLINGTON     10
        #8   UPPER ARLINGTON     6 02/15 - 6:30 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
           TALAWANDA     2
  #1    OLENTANGY LIBERTY     4  OTs: 1 02/24 - 3:45 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
     
           
        #4    ARCHBISHOP MOELLER     4  
           
      #4    ARCHBISHOP MOELLER     2  OTs: 2 02/16 - 8:00 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
 
            WORTHINGTON KILBOURNE     7
         WORTHINGTON KILBOURNE     3 02/15 - 8:30 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
           ELDER     0
    #4   ARCHBISHOP MOELLER     0 02/23 - 3:30 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
   
           
        #5    ST CHARLES     4  
           
      #5   ST CHARLES     1 02/17 - 12:00 PM @ Chiller North
Site / Contact Info
 
            THOMAS WORTHINGTON     5
         THOMAS WORTHINGTON     1 02/15 - 6:30 PM @ Chiller North
Site / Contact Info
           OLENTANGY     0
 POWELL OLENTANGY LIBERTY 2   03/02 - 5:30 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
       
           
        #3    DUBLIN JEROME     8  
           
      #3    DUBLIN JEROME     5 02/17 - 12:45 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
 
            ARCHBISHOP ALTER     2
         ARCHBISHOP ALTER     0 02/15 - 8:30 PM @ Chiller North
Site / Contact Info
           SYCAMORE     0
    #3    DUBLIN JEROME     2 02/23 - 5:30 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
   
           
        #6    SPRINGBORO     3  
           
      #10   ST FRANCIS DE SALES     0 02/17 - 3:00 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
 
          #10    ST FRANCIS DE SALES     12
        #10   ST FRANCIS DE SALES     6 02/16 - 10:30 AM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
           DUBLIN SCIOTO     0
  #3   DUBLIN JEROME     3 02/24 - 5:45 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
     
           
        #2    OLENTANGY ORANGE     3  
           
      #2    OLENTANGY ORANGE     3 02/17 - 5:00 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
 
            LINCOLN     7
         LINCOLN     0 02/16 - 12:30 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
           BISHOP WATTERSON     3
    #2   OLENTANGY ORANGE     1 02/23 - 7:30 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
   
           
        #7    DUBLIN COFFMAN     9  
           
      #7   DUBLIN COFFMAN     2 02/17 - 7:00 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
 
            TROY     4  OTs: 1
         CENTERVILLE     1 02/16 - 4:00 PM @ Dispatch Ice Haus @ Nationwide Arena
Site / Contact Info
03/08 4:00 PM
@ Nationwide Arena
Site / Contact Info
 
         CENTERVILLE     5
           
 

Brooklyn District
 
       
  #1    ST IGNATIUS     13        
           
  02/18 - 6:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#1    ST IGNATIUS     10      
           
   AVON LAKE     0        
           
    02/23 - 12:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#1    ST IGNATIUS     1    
           
    AVON     0        
           
  02/14 - 5:30 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#9   ELYRIA CATHOLIC     0      
#9    ELYRIA CATHOLIC     5  OTs: 1          
02/11 - 5:30 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#9   ELYRIA CATHOLIC     6        
 WESTLAKE     4          
      02/26 - 7:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#4    ROCKY RIVER     5  
           
  #4    ROCKY RIVER     10        
           
  02/16 - 12:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#4    ROCKY RIVER     8      
  LAKEWOOD     7          
02/11 - 8:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 LAKEWOOD     0        
 BAY     1          
    02/21 - 6:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#4   ROCKY RIVER     3    
           
  #7    STRONGSVILLE     1        
           
  02/14 - 8:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#6   PADUA FRANCISCAN     2      
#6    PADUA FRANCISCAN     1          
02/12 - 5:30 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#6   PADUA FRANCISCAN     9        
 PARMA     0          
        03/02 - 3:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 ROCKY RIVER 2  
           
  #2    ST EDWARD     13        
           
  02/19 - 6:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#2    ST EDWARD     9      
           
   GARFIELD HEIGHTS     1        
           
    02/23 - 2:30 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#2    ST EDWARD     2  OTs: 5    
           
    NORMANDY     0        
           
  02/16 - 2:30 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#5   STEELE     2      
#5    STEELE     10          
02/12 - 8:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#5   STEELE     10        
 BROOKLYN     0          
      02/27 - 7:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#3   HOLY NAME     2  
           
  #3    HOLY NAME     10        
           
  02/16 - 5:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#3    HOLY NAME     10      
  BENEDICTINE     6          
02/13 - 5:30 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
 BENEDICTINE     0        
 OLMSTED FALLS     3          
    02/23 - 5:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#3   HOLY NAME     3    
           
  #10    MIDVIEW     2  OTs: 1        
           
  02/20 - 6:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#8   BRECKSVILLE-BROADVIEW HTS     1      
#8    BRECKSVILLE-BROADVIEW HTS     3          
02/13 - 8:00 PM @ Brooklyn Recreation Center
Site / Contact Info
#8   BRECKSVILLE-BROADVIEW HTS     3        
 NORTH OLMSTED     1          
       

Sylvania District
 
         
      #1    ST JOHN'S JESUIT     13  
         
    #1    ST JOHN'S JESUIT     5 02/18 - 8:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
 
        #5    ST FRANCIS DE SALES     6
      #6   MAUMEE     1 02/14 - 6:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
        #6   MAUMEE     7
  #1    ST JOHN'S JESUIT     2 02/22 - 7:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
   
        #4    BOWLING GREEN     14
      #4    BOWLING GREEN     5 02/14 - 8:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
         OTTAWA HILLS     2
    #4   BOWLING GREEN     0 02/19 - 6:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
 
        #7    ANTHONY WAYNE     11
      #7   ANTHONY WAYNE     1 02/15 - 6:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
         SPRINGFIELD     1
 SYLVANIA NORTHVIEW 4   03/02 - 7:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
     
        #3    FINDLAY     17
      #3    FINDLAY     10 02/15 - 8:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
         FREMONT ROSS     0
    #3    FINDLAY     3 02/19 - 8:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
 
          WHITMER     7
       WHITMER     0 02/16 - 6:30 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
         SYLVANIA SOUTHVIEW     5
  #2   SYLVANIA NORTHVIEW     3 02/23 - 7:30 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
   
         
      #2    SYLVANIA NORTHVIEW     10  
         
    #2   SYLVANIA NORTHVIEW     8 02/18 - 6:00 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
 
          PERRYSBURG     4
       PERRYSBURG     0 02/16 - 8:30 PM @ Sylvania Tam-O-Shanter
Site / Contact Info
         CLAY     0