Columbus 1 District |
|
|
|
|
|
|
#24 MADISON PLAINS 24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 AFRICENTRIC EARLY COLLEGE 96 |
|
|
#1 AFRICENTRIC EARLY COLLEGE 82 |
|
|
|
|
#1 AFRICENTRIC EARLY COLLEGE 106 |
|
|
|
#23 COLUMBUS ACADEMY 17 |
|
District semifinal |
|
|
|
#1 AFRICENTRIC EARLY COLLEGE 47 |
|
|
|
|
|
|
|
#12 NEWARK CATHOLIC 48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#12 NEWARK CATHOLIC 26 |
|
|
#15 CENTERBURG 40 |
|
|
|
|
#10 ELGIN 31 |
|
|
|
#10 ELGIN 51 |
|
|
District Final |
|
|
COLS. AFRICENTRIC 85 (23 - 3) (Rank 4) |
|
|
|
|
|
|
#7 CARDINGTON-LINCOLN 60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#7 CARDINGTON-LINCOLN 54 |
|
|
#9 WEST JEFFERSON 47 OTs: 1 |
|
|
|
|
#11 GRANDVIEW HEIGHTS 50 |
|
|
|
#11 GRANDVIEW HEIGHTS 49 |
|
District semifinal |
|
|
|
#7 CARDINGTON-LINCOLN 35 |
|
|
|
|
|
|
|
#8 WORTHINGTON CHRISTIAN 48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#8 WORTHINGTON CHRISTIAN 40 |
|
|
#6 UTICA 35 |
|
|
|
|
#14 BISHOP READY 47 |
|
|
|
#14 BISHOP READY 41 |
|
|
|
03/08 7:00 PM @ Lexington HS Site / Contact Info Regional semifinal |
|
COLS. AFRICENTRIC (24 - 3) (Rank 4) 60
VS.
ARCHBOLD (26 - 1) (Rank 2) 31
COLS. AFRICENTRIC (25 - 3) (Rank 4)
Regional Final
Winner Advances to State Semifinal at 1:00 PM March 17 vs. Region 9 - Cuyahoga Falls Region Championship
|
Millbury District |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 OTSEGO 52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#8 EVERGREEN 46 |
|
|
|
|
#7 LIBERTY CENTER 49 |
|
|
|
#8 EVERGREEN 59 |
|
|
District semifinal |
|
#8 EVERGREEN 59 |
|
#8 EVERGREEN 33 |
|
|
|
|
#5 DELTA 55 |
|
|
|
#5 DELTA 55 OTs: 1 |
|
|
|
|
#6 ELMWOOD 44 |
|
|
#5 DELTA 43 |
|
|
|
|
#4 WOODMORE 50 |
|
|
|
#4 WOODMORE 50 |
|
District Final |
|
|
#9 GIBSONBURG 38 |
ARCHBOLD 37 OTs: 1 (25 - 1) (Rank 2) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 SWANTON 41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 SWANTON 31 |
|
|
|
|
#10 EASTWOOD 44 |
|
|
|
#10 EASTWOOD 36 |
|
|
District semifinal |
|
#11 GENOA AREA 30 |
|
#1 ARCHBOLD 76 |
|
|
|
|
#14 NORTHWOOD 27 |
|
|
|
#1 ARCHBOLD 77 |
|
|
|
|
#1 ARCHBOLD 66 |
|
|
#1 ARCHBOLD 63 |
|
|
|
|
#13 OTTAWA HILLS 20 |
|
|
|
#12 ROSSFORD 28 |
03/07 6:00 PM @ Ohio Northern Univ. Site / Contact Info Regional semifinal |
|
|
|
#12 ROSSFORD 46 |
|
Shelby District |
|
|
|
|
|
|
#1 WESTERN RESERVE 39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#8 SENECA EAST 37 |
|
|
#5 COLONEL CRAWFORD 31 |
|
|
|
|
#8 SENECA EAST 53 |
|
|
|
#8 SENECA EAST 36 |
|
District semifinal |
|
|
#2 WILLARD 61 |
|
#2 WILLARD 51 |
|
|
|
|
#2 WILLARD 57 |
|
|
|
#12 BUCYRUS 41 |
|
|
|
|
#2 WILLARD 46 |
|
|
#11 WYNFORD 31 |
|
|
|
|
#10 FOSTORIA 32 |
|
|
|
#10 FOSTORIA 46 |
|
|
District Final |
|
|
MT. BLANCHARD RIVERDALE 46 (15 - 11) |
|
|
|
|
|
|
#7 EDISON 51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 RIVERDALE 77 |
|
|
#14 HURON 55 |
|
|
|
|
#4 RIVERDALE 60 |
|
|
|
#4 RIVERDALE 66 |
|
District semifinal |
|
|
#4 RIVERDALE 65 |
|
#3 MARGARETTA 80 |
|
|
|
|
#3 MARGARETTA 74 |
|
|
|
#13 GALION 24 |
|
|
|
|
#3 MARGARETTA 72 |
|
|
#6 MOHAWK 52 |
|
|
|
|
#6 MOHAWK 35 |
|
|
|
#9 CRESTVIEW 42 |
|
|
|
|
|
Elida District |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 COLUMBUS GROVE 75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 COLUMBUS GROVE 51 |
|
|
|
|
#7 TINORA 53 |
|
|
|
#7 TINORA 37 |
|
|
District semifinal |
|
#9 JEFFERSON 36 |
|
#1 COLUMBUS GROVE 44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 COLDWATER 62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 COLDWATER 31 |
|
|
|
|
#5 BLUFFTON 55 |
|
|
|
#5 BLUFFTON 57 |
|
District Final |
|
|
#11 ALLEN EAST 38 |
FINDLAY LIBERTY-BENTON 35 OTs: 1 (22 - 3) (Rank 8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 LIBERTY-BENTON 57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 LIBERTY-BENTON 43 |
|
|
|
|
#8 ST HENRY 65 |
|
|
|
#8 ST HENRY 36 |
|
|
District semifinal |
|
#12 VAN BUREN 36 |
|
#3 LIBERTY-BENTON 61 |
|
|
|
|
#6 PATRICK HENRY 42 |
|
|
|
#6 PATRICK HENRY 38 |
|
|
|
|
#10 PAULDING 30 |
|
|
#2 FORT RECOVERY 37 |
|
|
|
|
#2 FORT RECOVERY 63 |
|
|
|
#2 FORT RECOVERY 48 |
|
|
|
|
#13 PARKWAY 32 |
|