Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2017 OHSAA Girls Volleyball Tournament - Division I, Region 4 - West Chester


Liberty Township 1 District
 
       
         
  #1    1582-URSULINE ACADEMY (21 - 1)       
         
  10/21 - 1:00 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 
 
   
#25    PRINCETON (5 - 12)    1        
10/17 - 5:00 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
#26   WINTON WOODS (11 - 10)       
#26   WINTON WOODS (10 - 10) 25-12, 25-17, 20-25, 25-13
  3
  District semifinal    
    10/25 - 6:00 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 
 
 
#14    LAKOTA WEST (10 - 10)    3        
10/17 - 6:30 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
#14    LAKOTA WEST (11 - 10)       
#18   MILFORD (7 - 13) 25-21, 25-18, 25-18
  0
       
  10/21 - 2:30 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 
 
   
  WEST CLERMONT     3        
10/17 - 8:00 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 WEST CLERMONT        
#17   KINGS (9 - 10) 25-19, 17-25, 27-25, 25-18
  1
    District Final  
      10/28 - 3:00 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 Winner  
         
  #3    TROY (17 - 4)       
         
  10/21 - 6:00 PM @ Centerville HS
Site / Contact Info
 
 
   
#13    KETTERING FAIRMONT (3 - 17)    1        
10/19 - 6:00 PM @ Centerville HS
Site / Contact Info
#12   WAYNE (10 - 9)       
#12   WAYNE (9 - 9) 22-25, 25-16, 25-19, 25-10
  3
  District semifinal    
    10/25 - 6:00 PM @ Centerville HS
Site / Contact Info
 
 
 
         
  #4    BEAVERCREEK (18 - 4)       
         
  10/21 - 7:30 PM @ Centerville HS
Site / Contact Info
 
 
   
#5    LEBANON (12 - 6)    3        
10/19 - 7:30 PM @ Centerville HS
Site / Contact Info
#5   LEBANON (13 - 6)       
#18   XENIA (5 - 15) 25-5, 25-5, 25-5
  0
      11/02 6:00 PM
@ Lakota West HS
Site / Contact Info
Regional semifinal

 
Team 1

11/04 2:00 PM
@ Lakota West HS
Site / Contact Info
VS.

Team 2


Regional Final

       

Liberty Township 2 District
 
         
      #2    MOUNT NOTRE DAME (19 - 3)   
         
     
 
10/21 - 1:00 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
 
        #31    WILMINGTON     0
      #27   COLERAIN (5 - 14)  10/17 - 5:00 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #27   COLERAIN (4 - 14) 25-18, 25-18, 25-20
  3
   
 
10/25 - 6:00 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
   
        #11    TURPIN (10 - 9)    3
      #11    TURPIN (11 - 9)  10/17 - 6:30 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
        #22   WESTERN BROWN (13 - 7) 25-22, 25-12, 25-19
  0
     
 
10/21 - 2:30 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
 
        #15    MCAULEY (5 - 15)    3
      #15   MCAULEY (6 - 15)  10/17 - 8:00 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
  District Final     #12   LITTLE MIAMI (16 - 2) 25-17, 21-25, 25-13, 25-19
  1
 Winner   10/28 - 3:00 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
     
         
      #2    1470-SPRINGBORO (11 - 6)   
         
     
 
10/21 - 1:00 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
 
        #14    FAIRBORN (8 - 12)    1
      #15   SPRINGFIELD (5 - 15)  10/17 - 6:00 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #15   SPRINGFIELD (4 - 15) 25-18, 25-18, 19-25, 25-17
  3
   
 
10/25 - 6:00 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
   
         
      #6    1528-TECUMSEH (14 - 7)   
         
     
 
10/21 - 2:30 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
 
        #6    MIAMISBURG (10 - 9)    3
      #6   MIAMISBURG (11 - 9)  10/17 - 7:30 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
11/02 7:30 PM
@ Lakota West HS
Site / Contact Info
Regional semifinal
 
      #17   WEST CARROLLTON (5 - 15) 25-15, 25-7, 25-7
  0


Vandalia 1 District
 
       
         
  #4    972-MASON (18 - 2)       
         
  10/21 - 4:00 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 
 
   
#30    MOUNT HEALTHY (2 - 18)    3        
10/18 - 6:00 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
#30   MOUNT HEALTHY (3 - 18)       
#29   MIDDLETOWN (5 - 12) 25-16, 25-15, 25-12
  0
  District semifinal    
    10/25 - 7:30 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 
 
 
         
  #8    1188-OAK HILLS (17 - 4)       
         
  10/21 - 5:30 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 
 
   
#23    TALAWANDA (8 - 12)    0        
10/18 - 7:30 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
#10   LAKOTA EAST (11 - 11)       
#10   LAKOTA EAST (10 - 11) 25-12, 25-14, 25-10
  3
    District Final  
      10/28 - 4:30 PM @ Lakota East HS
Site / Contact Info
 Winner  
         
  #6    1380-ST URSULA ACADEMY (13 - 10)       
         
  10/21 - 12:00 PM @ Lakota West HS
Site / Contact Info
 
 
   
#21    WALNUT HILLS (8 - 12)    3        
10/17 - 6:00 PM @ Lakota West HS
Site / Contact Info
#21   WALNUT HILLS (9 - 12)       
#20   HARRISON (8 - 10) 25-15, 25-19, 25-17
  0
  District semifinal    
    10/25 - 6:00 PM @ Lakota West HS
Site / Contact Info
 
 
 
         
  #5    904-LOVELAND (18 - 2)       
         
  10/21 - 1:30 PM @ Lakota West HS
Site / Contact Info
 
 
   
#13    FAIRFIELD (13 - 7)    3        
10/17 - 7:30 PM @ Lakota West HS
Site / Contact Info
#13   FAIRFIELD (14 - 7)       
#24   EDGEWOOD (9 - 10) 25-8, 25-16, 25-15
  0
       
       

Vandalia 2 District
 
         
      #1    CENTERVILLE (19 - 1)   
         
     
 
10/21 - 4:00 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
 
        #9    BUTLER (10 - 9)    3
      #9   BUTLER (11 - 9)  10/18 - 6:00 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #16   STEBBINS (9 - 10) 25-10, 25-15, 25-21
  0
   
 
10/25 - 7:30 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
   
         
      #11    1258-PIQUA (13 - 8)   
         
     
 
10/21 - 5:30 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
 
        #10    NORTHMONT (8 - 12)    3
      #10   NORTHMONT (9 - 12)  10/18 - 7:30 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
  District Final     #8   SIDNEY (12 - 7) 20-25, 25-16, 22-25, 25-11, 15-12
  2
 Winner   10/28 - 4:30 PM @ Butler HS
Site / Contact Info
     
         
      #3    1070-MOTHER OF MERCY (18 - 3)   
         
     
 
10/21 - 4:00 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
 
        #28    HAMILTON     3
      #28   HAMILTON   10/18 - 6:00 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #32   WITHROW  25-14, 27-25, 25-14
  0
   
 
10/25 - 7:30 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
   
         
      #7    1402-SETON (11 - 9)   
         
     
 
10/21 - 5:30 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
 
        #9    ANDERSON (15 - 4)    3
      #9   ANDERSON (16 - 4)  10/18 - 7:30 PM @ Sycamore HS
Site / Contact Info
        #19   SYCAMORE (6 - 14) 25-20, 25-15, 25-22
  0