Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2018 OHSAA Girls Basketball Tournament - Division IV, Region 16 - Vandalia


Wapakoneta HS
 
       
         
  #4    1352-ST HENRY        
         
  02/24 - 6:00 PM @ Allen East High School
Site / Contact Info
 
 
   
#5    RIDGEMONT          
02/20 - 7:00 PM @ Allen East High School
Site / Contact Info
 
 
     
#6   PARKWAY     District semifinal    
    03/01 - 6:15 PM @ Wapakoneta HS
Site / Contact Info
 
 
 
         
  #10    100-ADA        
         
  02/24 - 8:00 PM @ Allen East High School
Site / Contact Info
 
 
   
         
  #2   604-FORT RECOVERY        
      District Final  
      03/03 - 7:00 PM @ Wapakoneta HS
Site / Contact Info
 Winner  
         
  #7    958-MARION LOCAL        
         
  02/24 - 6:00 PM @ Coldwater HS
Site / Contact Info
 
 
   
#9    WAYNESFIELD-GOSHEN          
02/21 - 6:15 PM @ Coldwater HS
Site / Contact Info
 
 
     
#3   NEW BREMEN     District semifinal    
    03/01 - 8:00 PM @ Wapakoneta HS
Site / Contact Info
 
 
 
         
  #1    1052-MINSTER        
         
  02/24 - 8:00 PM @ Coldwater HS
Site / Contact Info
 
 
   
#8    NEW KNOXVILLE          
02/21 - 8:00 PM @ Coldwater HS
Site / Contact Info
 
 
     
#11   UPPER SCIOTO VALLEY         03/08 6:15 PM
@ Butler High School
Site / Contact Info
Regional semifinal

 
Team 1

03/10 7:30 PM
@ Butler High School
Site / Contact Info
VS.

Team 2


Regional Final

       

Troy 2
 
         
      #8    1023-MIAMI VALLEY CHRISTIAN ACADEMY    
         
     
 
02/21 - 6:00 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
 
        #1    LEGACY CHRISTIAN ACADEMY     84
      #1   LEGACY CHRISTIAN ACADEMY   02/17 - 11:00 AM @ Monroe HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #11   NEW MIAMI     10
   
 
02/26 - 6:00 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
   
         
      #5    9272-CINCINNATI COLLEGE PREPARATORY ACADEMY    
         
     
 
02/21 - 7:30 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
 
        #4    FAYETTEVILLE-PERRY     55
      #4   FAYETTEVILLE-PERRY   02/17 - 12:30 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
  District Final     #6   YELLOW SPRINGS     33
 Winner   03/03 - TBA
 @ Troy HS
Site / Contact Info
     
         
      #8    1564-TWIN VALLEY SOUTH    
         
     
 
02/20 - 6:00 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
 
        #9    NATIONAL TRAIL     40
      #3   COVINGTON   02/17 - 11:00 AM @ Brookville HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #3   COVINGTON     57
   
 
02/27 - 6:00 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
   
         
      #6    246-BRADFORD    
         
     
 
02/20 - 7:30 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
 
        #10    CATHOLIC CENTRAL     25
      #2   FRANKLIN MONROE   02/17 - 12:30 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
03/08 8:00 PM
@ Butler High School
Site / Contact Info
Regional semifinal
 
      #2   FRANKLIN MONROE     45


Troy 1
 
       
         
  #12    1054-MISSISSINAWA VALLEY        
         
  02/20 - 6:00 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
 
 
   
#2    RUSSIA          
02/17 - 12:00 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
 
 
     
#10   FAIRLAWN     District semifinal    
    02/24 - 12:00 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
 
 
 
         
  #8    1310-RIVERSIDE        
         
  02/20 - 7:30 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
 
 
   
#3    MECHANICSBURG          
02/17 - 1:30 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
 
 
     
#4   BOTKINS       District Final  
      03/03 - TBA
 @ Troy HS
Site / Contact Info
 Winner  
         
  #5    1114-NEWTON LOCAL        
         
  02/21 - 6:00 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
 
 
   
#7    TRI-COUNTY NORTH     26        
02/17 - 2:00 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
#4   TROY CHRISTIAN        
#4   TROY CHRISTIAN     46   District semifinal    
    02/27 - 7:30 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
 
 
 
         
  #11    1024-MIAMI VALLEY SCHOOL        
         
  02/21 - 7:30 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
 
 
   
#12    JEFFERSON TWP     8        
02/17 - 3:30 PM @ Brookville HS
Site / Contact Info
#1   TRI-VILLAGE        
#1   TRI-VILLAGE     79        
       

Troy 3
 
         
      #10    886-LOCKLAND    
         
     
 
02/22 - 6:00 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
 
        #2    CEDARVILLE     50
      #2   CEDARVILLE   02/17 - 2:00 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #9   MIDDLETOWN CHRISTIAN     10
   
 
02/26 - 7:30 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
   
         
      #7    1452-SOUTHEASTERN LOCAL    
         
     
 
02/22 - 7:30 PM @ Monroe HS
Site / Contact Info
 
         
      #3   667-CINCINNATI CHRISTIAN    
  District Final      
 Winner   03/03 - TBA
 @ Troy HS
Site / Contact Info
     
         
      #9    852-LEHMAN CATHOLIC    
         
     
 
02/21 - 6:00 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
 
        #1    FORT LORAMIE  
       
 
02/17 - 3:00 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
    District semifinal   #11   ANSONIA  
   
 
02/24 - 1:30 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
   
         
      #6    734-HOUSTON    
         
     
 
02/21 - 7:30 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
 
        #7    JACKSON CENTER  
       
 
02/17 - 4:30 PM @ Sidney HS
Site / Contact Info
        #5   TRIAD