Euclid District |
|
|
|
|
|
|
#1 STOW-MUNROE FALLS 48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 STOW-MUNROE FALLS 50 |
|
|
#8 WALSH JESUIT 58 |
|
|
|
|
#8 WALSH JESUIT 37 |
|
|
|
#9 ROOSEVELT 51 |
|
District semifinal |
|
|
#1 STOW-MUNROE FALLS 27 |
|
#4 AURORA 63 |
|
|
|
|
#4 AURORA 65 OTs: 1 |
|
|
|
#13 HATHAWAY BROWN SCHOOL 42 |
|
|
|
|
#5 JOHN HAY CAMPUS 47 |
|
|
#5 JOHN HAY CAMPUS 75 |
|
|
|
|
#5 JOHN HAY CAMPUS 69 |
|
|
|
#12 BEDFORD 65 |
|
|
District Final |
|
|
SOLON 48 (23 - 2) (Rank 6) |
|
|
|
|
|
|
#2 SOLON (25 - 2) (Rank 6) 73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 SOLON (26 - 2) (Rank 6) 51 |
|
|
#7 TWINSBURG 35 |
|
|
|
|
#7 TWINSBURG 34 |
|
|
|
#10 HUDSON 34 |
|
District semifinal |
|
|
|
#2 SOLON (27 - 2) (Rank 6) 60 |
|
|
|
|
|
|
|
#3 CLEVELAND HEIGHTS 42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#6 NORDONIA 36 |
|
|
#6 NORDONIA 58 |
|
|
|
|
#6 NORDONIA 58 |
|
|
|
#11 SHAKER HEIGHTS 37 |
|
|
|
03/06 6:15 PM @ Canton Memorial Civic Ctr Site / Contact Info Regional semifinal |
|
SOLON (24 - 2) (Rank 6) 47
VS.
MASSILLON JACKSON (22 - 4) 41
SOLON (25 - 2) (Rank 6)
Regional Final
Winner Advances to State Semifinal at 6:00 PM March 16 vs. Region 2 - Norwalk Region Championship
|
Perry District |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 NORTH 67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 NORTH 50 |
|
|
|
|
#8 BRUSH 43 |
|
|
|
#9 EUCLID 49 |
|
|
District semifinal |
|
#9 EUCLID 50 |
|
#1 NORTH 44 |
|
|
|
|
#4 MENTOR 67 |
|
|
|
#4 MENTOR 58 |
|
|
|
|
#13 SOUTH 29 |
|
|
#5 CHARDON 41 |
|
|
|
|
#5 CHARDON 59 |
|
|
|
#5 CHARDON 62 |
|
District Final |
|
|
#12 MADISON 24 |
CHAGRIN FALLS KENSTON 37 (18 - 7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 KENSTON (19 - 7) 61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 KENSTON (20 - 7) 54 |
|
|
|
|
#7 MAYFIELD 50 |
|
|
|
#10 SHAW 53 |
|
|
District semifinal |
|
#10 SHAW 52 |
|
#2 KENSTON (21 - 7) 45 |
|
|
|
|
#3 GENEVA 61 |
|
|
|
#3 GENEVA 61 |
|
|
|
|
#14 LAKESIDE 13 |
|
|
#3 GENEVA 44 |
|
|
|
|
#6 WARREN G HARDING 61 |
|
|
|
#6 WARREN G HARDING 34 |
03/06 8:00 PM @ Canton Memorial Civic Ctr Site / Contact Info Regional semifinal |
|
|
|
#11 RIVERSIDE 42 |
|
Valley Forge District |
|
|
|
|
|
|
#1 BEREA-MIDPARK 72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 BEREA-MIDPARK 58 |
|
|
#8 JOHN ADAMS 45 |
|
|
|
|
#9 PARMA 25 |
|
|
|
#9 PARMA 51 |
|
District semifinal |
|
|
#1 BEREA-MIDPARK 44 |
|
#4 MEDINA 85 |
|
|
|
|
#4 MEDINA 39 |
|
|
|
#13 RHODES 11 |
|
|
|
|
#4 MEDINA 46 |
|
|
#5 LAKEWOOD 55 |
|
|
|
|
#5 LAKEWOOD 38 |
|
|
|
#12 BRECKSVILLE-BROADVIEW HTS 20 |
|
|
District Final |
|
|
CLEV. ST. JOSEPH ACAD. 32 (20 - 5) |
|
|
|
|
|
|
#2 ST JOSEPH ACADEMY (25 - 5) 54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 ST JOSEPH ACADEMY (26 - 5) 74 |
|
|
#7 MAGNIFICAT 71 |
|
|
|
|
#7 MAGNIFICAT 31 |
|
|
|
#10 MAPLE HEIGHTS 49 |
|
District semifinal |
|
|
#2 ST JOSEPH ACADEMY (27 - 5) 46 |
|
#3 NORMANDY 60 |
|
|
|
|
#3 NORMANDY 45 |
|
|
|
#14 MAX S. HAYES VOCATIONAL SCHOOL 19 |
|
|
|
|
#6 NORTH ROYALTON 41 |
|
|
#6 NORTH ROYALTON 63 |
|
|
|
|
#6 NORTH ROYALTON 61 |
|
|
|
#11 GARFIELD HEIGHTS 44 |
|
|
|
|
|
Canton Fieldhouse District |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 JACKSON (20 - 3) 40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 JACKSON (21 - 3) 57 |
|
|
|
|
#8 LAKE 35 |
|
|
|
#9 LOUISVILLE 21 |
|
|
District semifinal |
|
#9 LOUISVILLE 41 |
|
#1 JACKSON (22 - 3) 44 |
|
|
|
|
#4 CANFIELD 56 |
|
|
|
#4 CANFIELD 47 |
|
|
|
|
#13 EAST 21 |
|
|
#5 HOOVER 42 |
|
|
|
|
#5 HOOVER 69 |
|
|
|
#5 HOOVER 56 |
|
District Final |
|
|
#12 MARIETTA 31 |
MASSILLON JACKSON 45 (21 - 4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 GLENOAK 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 GLENOAK 51 |
|
|
|
|
#7 AUSTINTOWN-FITCH 58 |
|
|
|
#7 AUSTINTOWN-FITCH 30 |
|
|
District semifinal |
|
#10 PERRY 49 |
|
#2 GLENOAK 41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 GREEN 40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
#6 WASHINGTON 36 |
|
|
|
|
#6 WASHINGTON 60 |
|
|
|
#6 WASHINGTON 42 |
|
|
|
|
#11 BOARDMAN 45 |
|