Printable PDF    Site Manager and Media Contact
2018 OHSAA Girls Fast-Pitch Softball Tournament - Division II, Region 6- Tiffin


District @ Genoa Middle School
 
       
         
  #1    OAK HARBOR     27  Innings: 5      
         
  05/11 - 5:00 PM @ OAK HARBOR
Site / Contact Info
#1    OAK HARBOR     10  Innings: 5    
#11    WOODWARD     34        
05/08 - 5:00 PM @ WOODWARD
Site / Contact Info
#11   WOODWARD     0      
#12   SCOTT     17   District semifinal    
    05/16 - 4:30 PM @ Genoa MS
Site / Contact Info
#1    OAK HARBOR     9  Innings: 8  
         
  #6    PORT CLINTON     9  Innings: 9      
         
  05/11 - 5:00 PM @ PORT CLINTON
Site / Contact Info
#6   PORT CLINTON     0    
#7    LAKE     1        
05/08 - 5:00 PM @ LAKE
Site / Contact Info
#8   CENTRAL CATHOLIC     8      
#8   CENTRAL CATHOLIC     7     District Final  
      05/19 - 12:00 PM @ Genoa MS
Site / Contact Info
 OAK HARBOR   (25 - 5)  (Rank 3) 
         
  #2    CLYDE     10  Innings: 5      
         
  05/11 - 5:00 PM @ CLYDE
Site / Contact Info
#2    CLYDE     1  Innings: 8    
#5    MAUMEE     17  Innings: 5        
05/08 - 5:00 PM @ MAUMEE
Site / Contact Info
#5   MAUMEE     0      
#10   ROGERS     0   District semifinal    
    05/16 - 6:30 PM @ Genoa MS
Site / Contact Info
#2   CLYDE     8  
         
  #4    SANDUSKY     7      
         
  05/11 - 5:00 PM @ WAUSEON
Site / Contact Info
#3   WAUSEON     0    
#3    WAUSEON     9        
05/08 - 5:00 PM @ WAUSEON
Site / Contact Info
#3   WAUSEON     9      
#9   PERKINS     2       05/23 2:00 PM
@ Tiffin Univ. Sports Complex
Site / Contact Info
Regional semifinal

 
Team 1

05/26 12:00 PM
@ Tiffin Univ. Sports Complex
Site / Contact Info
VS.

Team 2


Regional Final

       

District @ Edison High School
 
         
      #1    MADISON COMPREHENSIVE     10  Innings: 5  
         
    #1    MADISON COMPREHENSIVE     5 05/11 - 5:00 PM @ MADISON COMPREHENSIVE
Site / Contact Info
 
        #7    SHELBY     21  Innings: 5
      #7   SHELBY     0 05/08 - 5:00 PM @ SHELBY
Site / Contact Info
    District semifinal   #11   MANSFIELD SENIOR     0
  #1    MADISON COMPREHENSIVE     8 05/16 - 4:00 PM @ Edison HS
Site / Contact Info
   
         
      #4    COLUMBIAN     6  
         
    #4   COLUMBIAN     2 05/11 - 5:00 PM @ COLUMBIAN
Site / Contact Info
 
         
      #5   WILLARD     4  
  District Final      
 MANSFIELD MADISON   05/17 - 5:00 PM @ Edison HS
Site / Contact Info
     
         
      #2    BELLEVUE     5  Innings: 8  
         
    #2    BELLEVUE     5 05/11 - 5:00 PM @ BELLEVUE
Site / Contact Info
 
        #8    VERMILION     21  Innings: 5
      #8   VERMILION     4 05/08 - 5:00 PM @ VERMILION
Site / Contact Info
    District semifinal   #9   LEXINGTON     1
  #2   BELLEVUE     4 05/16 - 6:00 PM @ Edison HS
Site / Contact Info
   
         
      #3    ONTARIO     11  
         
    #3   ONTARIO     1 05/11 - 5:00 PM @ ONTARIO
Site / Contact Info
 
        #6    UPPER SANDUSKY     6
      #6   UPPER SANDUSKY     1 05/08 - 5:00 AM @ UPPER SANDUSKY
Site / Contact Info
05/23 5:00 PM
@ Tiffin Univ. Sports Complex
Site / Contact Info
Regional semifinal
 
      #10   NORWALK     5


LaGrange
 
       
         
  #1    KEYSTONE     20      
         
  05/11 - 5:00 PM @ KEYSTONE
Site / Contact Info
#1    KEYSTONE     5    
#8    ROCKY RIVER     10        
05/09 - 5:00 PM @ ROCKY RIVER
Site / Contact Info
#8   ROCKY RIVER     0      
#9   CLEARVIEW     6   District semifinal    
    05/17 - 5:00 PM @ LaGrange Community Park
Site / Contact Info
#1    KEYSTONE     3  
         
  #4    FIRELANDS     5      
         
  05/10 - 5:00 PM @ FIRELANDS
Site / Contact Info
#4   FIRELANDS     0    
         
  #5   FAIRVIEW     0      
      District Final  
      05/18 - 5:00 PM @ LaGrange Community Park
Site / Contact Info
 LaGRANGE KEYSTONE   (31 - 0)  (Rank 1) 
         
  #2    HOLY NAME     6      
         
  05/15 - 5:00 PM @ HOLY NAME
Site / Contact Info
#2    HOLY NAME     7    
#7    PADUA FRANCISCAN     11        
05/10 - 5:00 PM @ PADUA FRANCISCAN
Site / Contact Info
#7   PADUA FRANCISCAN     2      
#10   BAY     2   District semifinal    
    05/17 - 5:00 PM @ LaGrange Community Park
Site / Contact Info
#2   HOLY NAME     0  
         
  #3    CLOVERLEAF     5      
         
  05/10 - 5:00 PM @ CLOVERLEAF
Site / Contact Info
#3   CLOVERLEAF     2    
#6    BUCKEYE     14        
05/09 - 4:30 PM @ BUCKEYE
Site / Contact Info
#6   BUCKEYE     4      
#11   BROOKSIDE     3        
       

Districts @ Univ. of NW Ohio
 
         
      #1    NAPOLEON     3  Innings: 10  
         
    #1    NAPOLEON     7 05/11 - 5:00 PM @ NAPOLEON
Site / Contact Info
 
        #6    BATH     11  Innings: 5
      #6   BATH     2 05/08 - 5:00 PM @ BATH
Site / Contact Info
    District semifinal   #11   ST MARYS MEMORIAL     1
  #1    NAPOLEON     4 05/17 - 4:30 PM @ University of NW Ohio
Site / Contact Info
   
         
      #4    BRYAN     8  
         
    #4   BRYAN     1 05/11 - 5:00 PM @ BRYAN
Site / Contact Info
 
         
      #5   VAN WERT     5  
  District Final      
 DEFIANCE   (22 - 2)  05/19 - 12:00 PM @ University of NW Ohio
Site / Contact Info
     
         
      #2    DEFIANCE     6  
         
    #2    DEFIANCE     15 05/11 - 5:00 PM @ DEFIANCE
Site / Contact Info
 
        #8    CELINA     4
      #8   CELINA     5 05/08 - 5:00 PM @ CELINA
Site / Contact Info
    District semifinal   #9   KENTON     3
  #2   DEFIANCE     7 05/17 - 6:30 PM @ University of NW Ohio
Site / Contact Info
   
         
      #3    WAPAKONETA     9  
         
    #3   WAPAKONETA     0 05/11 - 5:00 PM @ WAPAKONETA
Site / Contact Info
 
        #7    SHAWNEE     16  Innings: 6
      #7   SHAWNEE     4 05/08 - 5:00 PM @ SHAWNEE
Site / Contact Info
        #10   ELIDA     4